</header>

ورق کامپوزیت ضد حریق

ورق کامپوزیت ضد حریق

ورق کامپوزیت ضد حریق

ورق کامپوزیت ضد حریق

ورقهای کامپوزیت بدلیل وجود پلاستیک مابین ۲ لایه ورق کامپوزیت معمولا قابل اشتعال هستند که شرکتهای تولید کننده سعی در استفاده در لایه پلاستیکی داشته که بتواند قابلیت اشتعال را با کندی انجام دهد . ولی علاوه بر آن برخی تولید کننده ها برای اینکه قابلیت اشتعال ورق کامپوزیت را تا سطح صفر کاهش دهند، بجای پلاستیک از مواد و الیاف طبیعی استفاده نموده که ضمن استحکام لازم هیچگونه قابلیت اشتعال نداشته باشد.

مواد تشکیل دهنده هسته مرکزی ورق کامپوزیت ضد حریق دارای چند استاندارد می باشد که به دو نوع از این استانداردها اشاره می شود.

ورق های کامپوزیت مقاوم در برابر آتش با کلاس B: هسته مرکزی این نوع ورقها دارای مواد معدنی با درصد خلوص ۴۵ تا ۵۵ درصد از هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منگنزمی باشد.

این نوع ورق ها دیرتر شعله ور میشوند و گازهای سمی آن کمتر از ورقهای کامپوزیت معمولی خواهد بود.

این ورقها با نام ورق کامپوزیت FR،کلاس Bشناخته می شوند که مناسب ساختمانهای تجاری بزرگ می باشند.

ورقهای کامپوزیت نسوز با کلاس A2:هسته مرکزی این نوع ورقها دارای مواد معدنی با درصد خلوص ۸۸ تا ۹۰ درصد از هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منگنز می باشد.این نوع ورق کامپوزیت با عنوان ورق کامپوزیت FR،با کلاس A2شناخته می شوند که اصولا غیر قابل اشتعال بوده و دارای کمترین گازهای سمی در صورت اشتعال هستند.

یکی از خاصیت های ورق کامپوزیت ضد حریق یا همانFRمقاومت در برابر آتش حاصل از ابزارهای مورد استفاده است مثلا هنگام بریدن ،سوراخکاری یا دادن اشکال با دستگاههای آتش زا مقاوم بوده و شعله ور نمی شود. البته امروزه حتی در ورقهای معمولی هم از عناصری در  داخل پلاستیک هسته مرکزی استفاده می شود که در مقابل آتش مقاوم بوده و به سختی آتش می گیرد.

تمام ورق های های کامپوزیت اعم از معمولی ،شاین،طرح آینه و طرح سنگ میتوانند بصورت ضد حریق تولید شوند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار