</header>

ورق های کامپوزیت

ورق های کامپوزیت

ورق های کامپوزیت 

ورق های کامپوزیت

ورق کامپوزیت در مقایسه با سایر نماها دارای ویژگیهای منحصر به فردی می باشد به طوری که این ویژگیها سبب گردیده که امروز بسیاری از سازمانها ، ارگانهای دولتی و غیردولتی وشرکتها، بانکها،موسسات و حتی فروشگاهها و مغازه این نوع نما را انتخاب می نمایند.ازمزایای ورق کامپوزیت می توان به استحکام آن اشاره نمود.همچنان ورق کامپوزیت به نمای بسیار سبک مشهور است که خود سبب عدم فشار به نمای ساختمان می شود.

سطح صاف و یکنواخت آن یک وجه تمایز آن در انتخاب نمای سنگ یا چوب می باشد.

تنوع رنگ در ورق کامپوزیت،مشتری را قادر می سازد که با هر نوع سلیقه رنگ نمای خود را انتخاب نماید. انعطاف در شکل پذیری ورق کامپوزیت به ترتیبی است که هر گونه اشکال هندسی را ساپورت می نماید. حتی شکل دایره و مخروط.این نما برای مکان قابل اشتعال مثل جایگاههای سوخت هم کاربرد دارد یعنی مقاومت بالای ورق کامپوزیت در مقابل حریق (البته نوع FR)سبب شده که بیش از ۹۰% جایگاههای سوخت هم از ورق کامپوزیت برای آنها استفاده می نمایند. ورق کامپوزیت نیاز به شستشوی مداوم ندارد. در رابطه به ترمیم یا تغییر نما هم به صورت خیلی ساده و بدون تخریب نمای قبل ،قابل تعویض می باشد. از دیگر مزایای ورق کامپوزیت همچنین می توان به هزینه نصب آن اشاره نمود که نسبت به سایر نماها این هزینه پایین تر است. ضمن اینکه زمان نصب ورق کامپوزیت نیز نسبت به سایر نماها کمتر است .

بعضی از کابران از این نوع ورق در کارهای غیر نما هم استفاده می کنند.مثلا تابلو سازان برق ،بجای استفاده از ورق معمولی از ورق کامپوزیت استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی تابلو از استحکام خوب و عایق برخوردار است. یا کاربرد دیگر که از کامپوزیت برای پوشش دستگاههای تولیدی خود استفاده می کنند یا کاربرد دیگر که برای پوشاندن دریچه های کولر از آن استفاده می کنند. و موارد بسیار دیگری که نشان از مزایای ورق کامپوزیت به غیر از کاربرد در نما و تابلو می باشند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار