</header>

نما کامپوزیت

نصب کامپوزیت

نما کامپوزیت:

نما کامپوزیت چیست؟

نما کامپوزیت متشکل از نمای ساختمان با استفاده از ورق کامپوزیت می باشد. نما کامپوزیت بعنوان یک نمای مدرن امروز در سطح جهان در سازمانها، شرکتها، موسسات، بانکها، فروشگاهها، مغازه ها ، پمپ بنزین ها مورد استفاده قرار می گیرد. نمای کامپوزیت ، برخلاف نمای سنگ ، شیشه و سیمان از سبکی خاص برخوردار است. بطوری که هر متر کامپوزیت بین ۸ تا۵ کیلوگرم وزن دارد . یعنی در حدود ۹۰% از نمای سنگ سبک تر می باتشد. بنابراین به سازه ساختمان فشار وارد نمی کند. همچنین زیر سازی نما کامپوزیت خیلی ساده و راحت است. بطوریکه با یک آهنکشی ساده روی ساختمان نصب کامپوزیت انجام می شود. نمای کامپوزیت فقط برای ساختمانهای نوساز نمی باشد. بلکه ساختمانهای قدیمی هم بدون تخریب نمای قبلی می توانند تغییر یابند.

مثلا اگر ساختمانی با نمای سنگ که دارای عمر طولانی هم می باشد اگر تصمیم به تغییر نما بدهد. در حالت عادی می بایست نمای قبلی تخریب شود که این موضوع علاوه بر هزینه زیاد تخریب می تواند برای ساختمانهای قدیمی هم بسیار آسیب زا باشد در حالی که نمای کامپوزیت با وجود نمای قبلی و بدون تغییر آن ، نصب می گردد. یکی دیگر از خواص ورق کامپوزیت انعطاف بالای آن می باشد. سایر نماهای دارای شرایط خاص بوده و نمی توان براحتی آنرا در هر نمایی به خدمت گرفت . بعنوان مثال یک گنبد مخروطی شکل یا یک لوله دودکش که قرار است نما کاری شوند. نمی توان از سنگ برای آن استفاده کرد ولی ورق کامپوزیت این قابلیت را دارد که به هر ترتیب که کارفرما نیاز دارد بدون دخالت در نوع معماری ، حالت خود را تغییر داده و به شکل معماری اضافه شود.

تنوع رنگ و همسان سازی نما کامپوزیت با سایر نمای ساختمان هم از مزایای این نوع نما می باشد. مثلا ساختمانی که نوع سنگ گرانیت در قسمت پایین دارد و می خواهد در ارتفاع بدلیل سنگینی سنگ ، از کامپوزیت استفاده کند این امکان وجود دارد که کارفرما با انتخاب ورق کامپوزیت طرح سنگ و همسان با طرح قبلی از ورق کامپوزیت استفاده نماید.

نمای کامپوزیت مزایای دیگری نیز دارد که در جای دیگر به آن پرداخته می شود. با نگاهی به بانکها و موسسات و سازمانها داخل شهر پی به این مهم برده می شود که استفاده از نمای کامپوزیت هم اقتصادی ، هم مدرن و هم پر سرعت تر از سایر نماها انجام می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار