</header>

سقف کامپوزیت

سقف کامپوزیت

سقف کامپوزیت

سقف کامپوزیت

یکی از سؤالاتی که بعضی از مشتریان به اشتباه با ما تماس می گیرند ، سقف کامپوزیت است.ورق کامپوزیت با سقف کامپوزیت دو مقوله کاملاً مجزا هستند. ورق کامپوزیت آلومینیوم بابت نما استفاده می شود و متشکل از دو لایه ورق آلومینیومی و یک هسته پلاستیک مرکزی ، ولی سقف کامپوزیت ترکیبی از تیرآهن و بتن می باشدکه برای ساختن سقف از آن استفاده می شود. و این دو هیچگونه سنخیتی با یکدیگر ندارند. چون واژه کامپوزیت در آن استفاده شده است ، مشتریان با تصور اینکه ورق کامپوزیت همان کامپوزیت استفاده شده در سقف است با این شرکت بعنوان فروشنده ورق ، تماس می گیرند . مفهوم کامپوزیت به طور خلاصه به ترکیب چند ماده شیمیایی گفته می شود.

کامپوزیت از ویژگی های تکنولوژی پیشرفته جهت ساختمان می باشد که هم در داخل ساختمان و هم در نما استفاده می شود. ولی همانطور که در بالا تشریح گردید، هم کارایی و هم ترکیب و هم نوع استفاده سقف کامپوزیت ، با ورق کامپوزیت متفاوت است.

البته این موضوع به این معنی نیست که از ورق کامپوزیت نمی توان برای سقف استفاده کرد . بلکه پس از اینکه سقف آماده شد (از لحاظ فنداسیون و زیر ساخت) می توان برای نمای سقف ، از ورق کامپوزیت استفاده نمود.کما اینکه بسیاری از مشتریان از ورق کامپوزیت برای نمای سقف و حتی پوشش ستونهای داخلی استفاده می نمایند. پوشش دیوارها و حتی درهای ورودی می تواند با استفاده از ورق کامپوزیت باشد.ورق کامپوزیت فقط و فقط برای طراحی نما و البته ضمن داشتن خاصیت آکواستیک، ضد حریق بودن در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار